Haber Gönder Sitene Ekle Rss Akışı Site Haritası Bize Ulaşın

Ana Sayfa Haber Video Ders Oyun Dosya Firma Rehberi Bilgi Yarışması
 
  MENU
 Faydalı Linkler
 Sorgulamalar
 Tatil Beldeleri
 Faydalı Bilgiler
 » Hadisi Şerif
Siz kadınların evinizde ev işlerini yaparken çektiğiniz sıkıntı, inşaallah(cephede)Allah yolunda savaşanların sevabına denk sayılır. Hadis-i Şerif (Ebu Ya’la).
 » YARIŞMA BÖLÜMÜ
   YARIŞMAYA BAŞLA
   En İyi Üyeler
   En Son Yarışanlar
   Başarı Sıralamaları
   Yarışma Ödülleri
 » İÇERİK İSTATİSTİKLERİ
 Toplam Dosya Sayısı : 11
 Toplam Makale Sayısı : 41
 Toplam Ders Sayısı : 374
 Toplam Video Sayısı : 138
 Toplam Oyun Sayısı : 248
 Toplam Soru Sayısı : 11856
 Toplam Haber Sayısı : 44
 » SİTE İSTATİSTİKLERİ

Ip Adresiniz
ip adresim
İletişim
E-Mail : info@hizmetnet.net
Ethernet varsa, elektrik de var!
 » Ethernet varsa, elektrik de var!

         
                                                     


PoE (Power over Ethernet) teknolojisi sayesinde elektrik hattı olmayan noktalara Ethernet üzerinden güvenli şekilde elektrik iletmek mümkün oluyor. Böylece elektrik prizi olmayan yerlerde de kablosuz ağ ürünleri kullanılabiliyor. Elektrik hattı üzerinden internet taşımayı sağlayan powerline adaptörler konusunda tüketicileri bilgilendiren TP-LINK, daha eski bir teknoloji olan ancak fazla bilinmeyen PoE (Power over Ethernet) teknolojisine dikkat çekiyor. Ethernet üzerinden elektrik iletmeyi sağlayan bu teknoloji, özellikle kablosuz ağ ürünlerinin kullanımının artması ile daha da önemli hale geliyor. TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, gerek evlerde gerek kurumlarda her noktada bir kablosuz ağ ürünü kullanılabildiğini söyleyerek, “Elektrik prizi olmayan noktalara bir ürün kurulması gerektiğinde, o noktaya elektrik hattı çekilmesi şart değil. PoE çözümleri ile Ethernet ağını aynı zamanda elektrik hattı olarak da kullanmak mümkün” diyor. Örneğin IP kameraların çok farklı noktalarda kullanılabildiğine dikkat çeken Dinçer, “Evlerde ya da işyerlerinde iç ya da dış mekanlara IP kamera kurulabiliyor. Kamera kurulan her yerde elektrik prizi olamıyor. Bu durumlarda PoE destekli bir switch (anahtar) ürünü ağda kullanılıyorsa, Ethernet hattından aynı zamanda güvenli olarak elektrik de iletilebiliyor” diyor. PoE teknolojisi, en basit tanımıyla Ethernet kablosu üzerinden elektriğin iletilmesi sistemi. Böylece ağa bağlı uç noktadaki ürünün (IP kamera vb) elektrik beslemesi Ethernet üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca ikinci bir kablo ile elektrik çekilmesi gerekmiyor. Hattın başındaki ürün ayrı kaynaklardan aldığı veri ve elektriği birleştirip, aynı kablo üzerinden uç noktaya kadar iletiyor. Uç noktada veri ve elektrik tekrar ayrışarak cihaza aktarılıyor. Bir başka örnekte PoE destekli bir switch ve PoE ile beslenebilen cihazlar söz konusu ise, switch’ten gelen tek bir Ethernet kablosu ile hem data hem de elektrik iletimi sağlanabiliyor. PoE’nin yeni bir teknoloji olmadığını ama çok bilinmediğini vurgulayan Dinçer, oysa yatırım maliyetlerinde tasarruf sağlayan bu teknolojinin daha fazla tanınması gerektiğini ifade ediyor. Bu nedenle kanala yönelik eğitimlerin yanı sıra bu konuda tüketicileri de bilgilendirmeyi görev edindiklerini açıklayan Dinçer, “Tüketiciler de bu teknolojiyi bilirlerse çözüm aldıkları yerden talep edebilirler. Bilinçli tüketicilerin pazarı daha sağlıklı geliştireceğine inanıyoruz” diyor. TP-LINK’in PoE teknolojisini desteklediğini belirten Dinçer, hem PoE switch’ler ile bu desteklerini sürdürdüklerini hem de uçta kullanılabilecek TP-LINK ürünlerinin (IP kamera, Access point, vb) PoE desteği olduğunu bildiriyor. teknoloji


  |30.08.2013 |   | Okunma : 2824 |  | Bu haberi yazdır |  |  Tavsiye Et |Yorum Yapabilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.


» Alt Bölümden Yorum Yapabilirsiniz » ÜYE GİRİŞ BÖLÜMÜ
Kullanıcı Adı :
 
Şifre:
 

Güvenlik Kodu:

 
 
Yeni Kayıt -  Şifremi Unuttum
 
 
DESTEKLEYEN SİTELER
Sosyal Okulu
Coğrafyalar
Hizmetnet.com
SORGULAMALAR
Araç Tescil Sorgulama
Telefon Borç Sorgulama
Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme
LİNKLER
Program İndir
Site Araçları
Bize Ulaşın
Copyright © 2008 - 2012
.